Lotnictwo prywatne rozpoczyna sezon piłkarski

1

 

Katar robi wszystko, co w jego mocy – w okresie poprzedzającym imprezę uruchomiono kilka ośrodków wypoczynkowych i rozrywkowych. Według szacunków, impreza przyciągnie ponad milion fanów piłki nożnej z całego świata, którzy mają wnieść do katarskiej gospodarki 17 miliardów dolarów.

 

Loty z sąsiednich krajów – w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu i Arabii Saudyjskiej – mają przywieźć kibiców z regionu w samo serce akcji. Dubaj już ogłosił uruchomienie pierwszego hotelu o tematyce piłkarskiej na Palmie – NH Dubai The Palm – który będzie oferował atrakcyjne pakiety gościnne i bilety na mecze dla fanów piłki nożnej.

 

Ze względu na bliskość Kataru, wiele krajów GCC, w tym ZEA, Oman, Bahrajn i KSA, przygotowuje się do wsparcia gwałtownego wzrostu turystyki w tym roku. Komercyjne linie lotnicze zapowiedziały dodatkowe loty, aby nadążyć za popytem. Również prywatne firmy czarterowe walczą o kawałek tortu. W rzeczywistości, prywatne lotnictwo pojawiło się jako konkurencyjna opcja transportu fanów z każdego miejsca na świecie do serca akcji w Katarze, aby kibicować swojej wymarzonej drużynie z minimalnym opóźnieniem. Dostawcy usług czarterowych mają do zaoferowania lekkie odrzutowce i samoloty komercyjne, które mogą pomieścić małe i duże grupy, od 20 do 100 widzów, aby dostać się na mecze.

 

Historycznie, prywatne odrzutowce przewoziły sportowców i rzesze fanów na wiodące światowe wydarzenia sportowe. Przykładowo, weekend w którym odbywa się Super Bowl jest najbardziej ruchliwym weekendem w globalnym kalendarzu prywatnych odrzutowców. Najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie – Wimbledon – przyciąga wielu gości, którzy preferują prywatność i ekskluzywność prywatnego odrzutowca. Nieco bliżej miejsca, Grand Prix Abu Dhabi jest znane z przyciągania znacznego ruchu prywatnych odrzutowców do emiratu, gdy rozpoczyna się widowisko sportowe.

 

Co sprawia, że prywatne lotnictwo jest tak atrakcyjną alternatywą? To powab najwyższej wygody i elastyczności. Mimo że ceny prywatnych odrzutowców pozostają dla większości wysokie, służyły one jako rozwiązanie do podróżowania podczas pandemii.

 

Dzięki temu perspektywa prywatnego lotnictwa stała się bardziej realna dla wielu lotników, którzy kiedyś podróżowali w klasie biznes lub pierwszej na lotach komercyjnych, a teraz przerzucili się na prywatne czartery.

 

Prywatne lotnictwo to także świetna okazja dla firm, które chcą zapewnić rozrywkę i zaimponować swoim klientom korporacyjnym HNWI bardziej ekskluzywnym doświadczeniem podczas wielkiego meczu. Goście mogą skorzystać z szybszej kontroli bezpieczeństwa, odprawy celnej i innych formalności w porównaniu do żmudnych procesów, które występują w przypadku lotów komercyjnych. Mogą również korzystać z zalet dedykowanego terminalu dla lotów prywatnych oraz stosunkowo niewielkiej odległości pomiędzy FBO a samolotem – to wszystko stanowi ogromną zachętę, gdy wybierają się na mecz.

 

Prawdopodobnie największą zaletą prywatnych lotów jest ekskluzywność i prywatność, jaką oferują, zwłaszcza w okresie wzmożonej ochrony zdrowia i bezpieczeństwa po pandemii. Goście mogą podróżować z małą grupą osób, minimalizując niepotrzebne interakcje i całkowicie unikając zatłoczonych lotnisk. Wielu gości docenia również fakt, że oprócz dostosowanego do ich potrzeb doświadczenia na pokładzie, mogą zjeść posiłki dostosowane do ich potrzeb żywieniowych. Dzięki temu nie muszą rezygnować z komfortu i wygody nawet podczas długich podróży.

 

W międzyczasie prywatne czartery szybko się rozwijają, aby sprostać wymaganiom – niezależnie od tego, czy jest to specjalna rozrywka dla towarzyszących dzieci, możliwość zabrania na pokład zwierząt domowych, czy też zaspokojenie szczególnych potrzeb dietetycznych. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego są one niezwykle popularne wśród osób o statusie HNWI, którzy chcą podróżować w komforcie i luksusie, aby być świadkami dużych wydarzeń sportowych.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że ponad milion osób wybiera się do Kataru, aby obejrzeć wydarzenia sportowe na żywo w ciągu 28 dni, istnieje wiele możliwości dla regionalnych i międzynarodowych firm czarterowych, aby wykorzystać zniewoloną publiczność, która szuka usług na zamówienie.

 

Według raportu Knight Frank Wealth Report 2021, populacja globalnych osób klasyfikowanych jako UHNWI wzrosła o 9.3% w 2021 roku. Raport przewiduje również 25-procentowy wzrost liczby osób Ultra-HNWI (osób z osobistym majątkiem przekraczającym 30 milionów dolarów) na Bliskim Wschodzie do 2025 roku. Wielu z tych fanów sportu będzie marzyło o tym, aby zasiąść w loży VIP i kibicować swojej wymarzonej drużynie. Prywatne lotnictwo może sprawić, że stanie się to rzeczywistością dla fanów piłki nożnej.

 

Delta World Charter oferuje pełny czarter prywatnych odrzutowców dla małych grup do 18 osób lub czarter komercyjny do 190 pasażerów.

 

Jesteśmy dostępni 24/7/365 pod adresem [email protected] lub +9714 8879550

 

O Delta World Charter

 

Wiodący broker czarterowy Delta World Charter oferuje rozwiązania dla prywatnych odrzutowców, lotów biznesowych lub wycieczek grupowych, czarteru samolotów cargo i komercyjnych, a także leasingu i handlu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zapewnienie rozrywki prywatnym gościom lub partnerom biznesowym, czy o zaplanowanie ekskluzywnej podróży, bądź też o wyczarterowanie samolotu towarowego, tak aby kluczowa dostawa została zrealizowana na czas i zgodnie z przepisami, Delta World Charter może zapewnić profesjonalne opcje czarteru samolotu. Firma oferuje rozwiązania dostosowane do wymagań i preferencji klienta – niezależnie od tego, czy chodzi o tanie rozwiązanie, najnowszy czarter, najszybszą alternatywę dla nieplanowanych sytuacji, takich jak nagły powrót lub loty repatriacyjne. Delta World Charter z siedzibą w Dubaju, dzięki szerokiemu zasięgowi i globalnej sieci samolotów, daje swoim klientom dostęp do ponad 60,000 samolotów.