Kuo ES turimi duomenys apie kosmosą gali būti naudingi finansų pasauliui?

1

 

Renginys „Space for the Financial World“ („Kosmosas finansų pasauliui“) vyks 2022 m. lapkričio 4–6 dienomis, nuotoliniu būdu ir gyvai 10-yje Europos šalių. Lietuvoje už šį renginį bus atsakinga „Startup Division“ organizacija, įsikūrusi Vilniuje. Renginio dalyviai turės unikalią galimybę padirbėti prie kosmoso startuolio kūrimo. Piniginis hakatono prizinis fondas sieks 1000 eurų.

 

ES kosmoso duomenų panaudojimas

 

CASSINI hakatonų metu, dalyviai turės galimybę naudotis unikaliais duomenimis, signalais ir informacija, kurie buvo gauti vykdant Europos Kosmoso Programą ir tokius projektus kaip „Copernicus“, „Galileo“ ar „ENGOS“. Hakatono dalyviai, naudodami kosmoso technologijas, pritaikys inovatyvius sprendimus vienam iš trijų iššūkių:

 

  1. Ekologiškų ir tvarių investicijų skatinimas. Kaip išnaudoti turimus Europos kosmoso duomenis, sukauptą informaciją bei gautus signalus tvarių ir efektyvių investicijų skatinimui? Hakatono metu ieškosime priemonių, prisidedančių prie tvarios veiklos vystymo, išmetamo anglies dvideginio kiekio mažinimo ir skatinančių socialiai atsakingas investicijas.
  2. Inovacijų diegimas finansinėms priemonėms ir technologijoms. Šis iššūkis kvies dalyvius ieškoti sprendimų, skirtų draudimo ateičiai – kurti paslaugas ir produktus, palaikančius atsekamumą, žalų vertinimą ir lankstų draudimą.
  3. Pasaulio finansinių įžvalgų plėtra pasitelkiant duomenis. Fizinio pirkėjų ir prekių judėjimo informacija galėtų būti išnaudota finansinių įžvalgų tobulinimui, mažinant rizikas investuotojams, draudikams ir vyriausybinėms agentūroms. Pastarasis iššūkis skatina susimąstyti: kaip galime panaudoti EU sukauptus kosmoso duomenis rinkos stebėjimo plėtrai?

 

Galimybės sparčiai augančioje rinkoje

 

Europos Sąjungos Kosmoso Programos agentūros rinkos naudotojų ir inovacijų skyriaus vadovė Fiammetta Diani nekantrauja susipažinti su šių metų projektais:

 

 „4-asis CASSINI hakatonas yra unikali galimybė Europos verslininkams; tai puikus renginys ir aš nekantrauju pamatyti naujų idėjų bangą. ES kosmoso programa ir jos koordinuojamos iniciatyvos „Copernicus“, „Galileo“ ir EGNOS siūlo didžiulį potencialą naujų draudimo ir finansinių sprendimų kūrimui. Kosmoso duomenų integravimas vyksta kartu su sektoriaus skaitmeninimu, taip sudarant sąlygas tvarioms investicijoms, naujoms ir inovatyvioms finansinėms priemonėms bei technologijoms, o taip pat ir tikslesniam rinkos stebėjimui. Tikimasi, kad iki 2031 metų šis sektorius taps didžiausiu pasauliniu Žemės stebėjimo pajamų šaltiniu, todėl tai tikrai unikali sritis inovacijoms. Nekantraujame pamatyti, kaip dalyviai priims iššūkį ir pasinaudos šia nepakartojama galimybe susipažinti su ES kosmoso technologijomis.“

 

Prizų vertė

 

Renginį laimėjusioms komandoms skirtas 1000 eurų piniginis prizinis fondas:

Pirmajai vietai: 700 eurų.

Antrajai vietai: 300 eurų.

 

Hakatono metu ekspertai: Vytautas Černiauskas (CIVITTA/ „Startup Division“), Dominykas Milašius (vienas iš „Delta biosciences“ įkūrėjų) ir Gediminas Vaitkus („Geomatrix“ įkūrėjas), įkvėps dalyvius kurti sprendimus, su kuriais susiduria vietinio ir pasaulinio dydžio verslai.

 

Apie „Startup Division“

 

Vietinius ir tarptautinius startuolius palaikanti organizacija „Startup Division“ padėjo jau daugiau 1000 startuolių pritraukti kapitalą, suburti komandą ir pasiekti užsibrėžtų verslo tikslų. Skatindama verslininkų, investuotojų ir mentorių bendradarbiavimą, „Startup Division“ prisideda prie sėkmingų naujų įmonių plėtros. Siekdami sukurti išskirtinę vertę dalyviams 4-ajame CASSINI hakatone, „Startup Division“ bendradarbiaus su „Space Hubs Network“, „Rockit“, „Tech Zity“, „Unicorns Lithuania“, „Startup Lithuania“, „Nano Avionics“, „Kaunas University of Technology“, „Vilnius Tech“, „Startuper Smoothies“ ir kitais partneriais.

 

For the 4 th CASSINI Hackathon, Startup Division will partner with groups such as the Space Hubs Network, Rockit, Tech Zity and Unicorns Lithuania, delivering exceptional value to its participants.

 

Organizatorių komentaras: „Lietuva yra vienas didžiausių ES finansinių technologijų centrų – čia išduota net 147 finansinės technologijų licenzijos; „Revolut“, „Paysera“, „Bankera“, „HODL Finance“, „Finbee“ ir daugelis kitų garsių finansų technologijų  vardų yra įsikūrę Lietuvoje. Džiaugiamės galimybe surengti pirmąjį CASSINI hakatoną Lietuvoje ir su naujos kartos programuotojais pasidalinti savo plataus kontaktų tinklo teikiamais privalumais, sukauptomis žiniomis ir įrankiais!“

 

Registracija į 4-ąjį CASSINI“ jau prasidėjo:

https://www.cassini.eu/hackathons/?mtm_campaign=4CH_PRESSWIRE&mtm_kwd=LT

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

 

Kontaktinis asmuo

Inga Baltaševičiūtė: [email protected]

 

PASTABOS RENGĖJAMS

 

1. Lietuvoje organizuojamas 4-asis CASSINI hakatonas organzuojamas „Startup Division“. Renginys vyks Tech Park technologijų centre, Vilniuje.