Miasta łączą się z Ukrainą: Wspólna chwila solidarności

1

 

Dario Nardelli, burmistrz Florencji i przewodniczący Eurocities, zaprosił wszystkich prezydentów, burmistrzów oraz ich miasta do przyłączenia się do wspólnego okazania jedności z Ukrainą.

 

“Zainspirował mnie mój przyjaciel, burmistrz Marsylii, Benoît Payana. Proponuję, abyśmy zaprosili mieszkańców, a zwłaszcza nasze ukraińskie i rosyjskie społeczności, do wzięcia się pod rękę lub spędzenia wspólnej chwili przed naszymi ratuszami” – wyjaśnia burmistrz.

 

Nie ustalono konkretnej godziny tego wydarzenia. “Możemy to zrobić w sobotę 12 marca w porze, która najbardziej nam wszystkim pasuje – proszę o udostępnianie zdjęć w mediach społecznościowych” – mówi Nardelli.

 

“Dyplomacja miejska przełamuje granice. Dzięki sieciom takim jak Eurocities i naszym miastom partnerskim udało nam się zbudować silne relacje z samorządami w całej Europie. Znamy się, ufamy sobie i darzymy się szacunkiem. Kiedy okazujemy solidarność, jest to szczere i serdeczne.”

 

“Zadbajmy o to, aby na swój sposób utrzymać otwarte granice, bronić zasad demokracji i w dowolny sposób pokazać, że jesteśmy zaangażowani w sprawy naszych przyjaciół w Europie” – dodał burmistrz.

 

W mediach społecznościowych proponujemy używać hashtagu: #CitiesWithUkraine

 

Do tej pory do apelu przyłączyło się ok. 50 miast.

 

CO: Wspólna chwila solidarności z Ukrainą

GDZIE: Przed ratuszami w całej Europie

KIEDY: w sobotę, 12 Marca

WIĘCEJ INFORMACJI: https://eurocities.eu/latest/cities-stand-with-ukraine-a-shared-moment-of-solidarity/

 

[KONIEC]

 

Informacje dla redaktorów:

 

  1. Eurocities chce uczynić z miast miejsca, w których każdy może cieszyć się dobrą jakością życia, bezpiecznie się przemieszczać, mieć dostęp do wysokiej jakości usług publicznych sprzyjających integracji społecznej oraz korzystać ze zdrowego środowiska. Realizujemy to poprzez współpracę ponad 200 największych miast europejskich, które łącznie reprezentują około 130 milionów mieszkańców w 38 krajach. Poprzez udowadnianie jak polityka wpływa na ludzi, inspirujemy inne miasta i decydentów w UE.
  2. Skontaktuj się z nami na stronie https://eurocities.eu/ lub obserwuj nas na Twitterze, Instagramie, Facebooku i LinkedInie.
  3. Miasta należące do sieci Eurocities na Ukrainie to: Charków, Kijów, Lwów i Odessa
  4. Hashtag tego wydarzenia: #CitiesWithUkraine
  5. Zapraszamy do udziału wszystkie miasta, niezależnie od tego, czy są członkami Eurocities.

 

Kontakt dla mediów:

 

Alex Godson: +32 495 298 594 // [email protected]