Eesti kaaskorraldab üle-Euroopalist satelliitandmete häkatoni

1

 

Euroopa Liidu poolt ellu kutsutud CASSINI häkatoni eesmärgiks on tuua EL elanikud lähemale kosmosetehnoloogia valdkonnale, pakkudes platvormi Copernicuse satelliitandmete ja teenuste ning Galileo ja EGNOS positsioneerimise tehnoloogiate rakendamiseks. 18.-20. juunil on 10 Euroopa riigi osalejatele tagatud ligipääs nendele andmetele ning võimalus luua uudseid tooteid ja teenuseid rohealade digitaliseerimiseks. Häkatonile on oodatud osalema kõik looduse ja keskkonnahoiu, andmeteaduse- ja rakenduse ning ettevõtluse huvilised.

 

“Esimene CASSINI häkaton on suurepärane võimalus pakkuda EL kosmosetehnoloogiate rakendusi indiviididele, kellel on kujutlusvõime ja oskused luua uudseid, efektiivseid ja jätkusuutlikke lahendusi meie tuleviku jaoks”, sõnas Catherine Kavvada, Euroopa Komisjoni “Innovation & Outreach” B direktoraadi, kaitsetööstuse ja kosmosevaldkonna peadirektoraadi direktor. “Ootame huviga, et näha neid viise, kuidas osalejad kasutavad Copernicuse, Galileo ja EGNOS programmide andmeid ja signaale rohealade digitaliseerimiseks.”

Häkatoni osalejad saavad valida kolme väljakutse kategooria vahel, kus oma ideed arendada – linnaruumi rohealade avastamine, liikumine ja heas tervislikus vormis püsimine ning maapiirkondade elurikkuse ja ökosüsteemide kaitse.

 

CASSINI Hackathon Estonia arendusnädalavahetust organiseerib Baltikumi-üleselt Garage48, mis on enam kui 11 aastat korraldanud arendusnädalavahetusi Eestis ja üle maailma ning kus esmastest ideedest valmivad 48 tunniga töötavad prototüübid. Eelseisva häkatoni fookuses on rohealade ligipääsetavuse ning metsade kaitse lahendused, mille valmimist toetavad valdkonna eksperdid mentoritena. Parimad ideed ja tiimid võidavad oma idee edasi arendamist toetavaid auhindu. Üle-Euroopalise häkatoni 3 üldvõitjat liiguvad 6-kuulisesse mentorlusprogrammi ning võistlevad rahalise auhinna nimel.

Osalemiseks pole tarvis varasemat kogemust ning osalemine on tasuta. Oodatud on tudengid, töötavad eksperdid, huvilised ja ideeomanikud keskkonnakaitse, andmeteaduse ja satelliitandmete rakendamise valdkondadest.
Osaleda saab nii oma ideega kui ilma, tiimid moodustatakse registreerumise käigus.

Rohkem infot ja registreerumine: hackathons.cassini.eu/estonia

Kontakt:

Kadi Aguraiuja

CASSINI Hackathon Estonia Projektijuht – Garage48

[email protected]

www.garage48.org

 

ENDS